Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
Dodane przez Malgorzata Bidzinska dnia 29 wrzesień 2017 20:45:03


Treść rozszerzona

Dziś wspólnie rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2017/2018.
Szybko minęły wakacje - były słoneczne, upalne i beztroskie. Zapewne będziemy je miło i długo wspominać. Po wakacyjnej przerwie serdecznie pozdrawiam wszystkich, a najcieplej naszych najmłodszych uczniów, którzy są z nami po raz pierwszy. I właśnie rozpoczynają swoją szkolną wędrówkę.
Wszystkim uczniom życzę, aby szkoła była dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie tajemnic nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach, czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności to fascynująca wycieczka w nieznane. Życzę Wam, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, ponieważ wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu starajcie się pamiętać o słowach flamandzkiego pisarza i duchownego Pfila Brosmansa "Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo", takiego właśnie bogactwa życzę Wam jak najwięcej.
Nauczycielom i pracownikom życzę, by pomimo wielu czekających nas zmian związanych z reformą oświaty, był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i zawodową oraz uznanie otoczenia. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i nieustającego optymizmu.
Drodzy Rodzice dla Was będzie to również czas szczególny, nowy rok szkolny przyniesie wiele nadziei związanych z przyszłością dzieci. Bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, a Wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzę Wam pociechy i dumy z dzieci, mam też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę, w której priorytetem będą najwyższe wartości, zgodnie ze słowami św. Jana Pawła II "W rodzinie i w szkole nie może zabraknąć wychowania dla szacunku, dla życia, dla dobra i piękna".
Zapraszamy Państwa do współpracy w różnych dziedzinach życia szkolnego, oczekujemy na wasze sugestie i propozycje co do organizacji pracy szkoły.